Kategori arşivi: Siyaset

cropped-3333.jpg

SEYFİ DİNGİL: MİLLETİMİZ İLE BİRLİKTE ZAFERE ULAŞACAĞIZ

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL:
MİLLETİMİZ İLE BİRLİKTE ZAFERE ULAŞACAĞIZ
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”24 Haziran’da Milletimiz ile zafere ulaşacağız” dedi.
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Pirireis Mahallesi Muhtarı Sabit Direyfioğlu ve Yenişehir Mahallesi Muhtarı Tevfik Bilen’i ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Genel seçimler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
MUHTARLARA AYRI BİR ÖNEM VERİLİYOR
Başkan Seyfi Dingil, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarımıza ayrı bir önem veriyor. AK Parti iktidarları döneminde muhtarlarımızın özlük hakları konusunda büyük düzenlemeler yapıldı. Bizler her zaman birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bu birliktelik sayesinde 16 yıldır ülkemizdeki gelişmeleri görüyor beraberce gurur duyuyoruz. Ekonomik alanda, tarımda, sanayide, siyasette, sağlıkta ve daha birçok konuda gelişmiş olan ülkemiz 2023 hedeflerinde dünyanın 10 büyük ekonomisi arasındaki yerini alacaktır “dedi.
HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK
Geleceğe emin adımlarla ilerlediklerini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Yapılan yatırımlar ve kalkınma hamleleri ile geleceği planlayan, hedef koyan güçlü Türkiye’ye dönüştük. Şimdi Hatay’da, İskenderun’da şahlanış vakti. Vakit Türkiye Vakti.Biz işimizi yapacağız milletimizin ve ülkemizin yararına ödün vermeden çok çalışacağız. Yarınlar bizim için çocuklarımız için daha da güzel olacak” diye konuştu.

ozgurgun-takdir-cumhurbaskaninin-319466

Özgürgün; “Burada da bağlantılar var”

KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün’ün önceki gün Türkiye’de yayın yapan A Haber’e telefon bağlantısıyla katılarak FETÖ Terör Örgütü ile KKTC’de bağlantı var açıklamaları üzerine Kkktc Yeni Düzen Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Denktaş, böyle bir durum olacağına kesinlikle inanmadığını ifade etti.

“KKTC’de darbeyle ilgili bağlantı olduğuna kimse beni inandıramaz” diyen Serdar Denktaş, geçmişte Ergenekon davası açıldığında ‘Kıbrıs bağlantıları vs.’ diye bayağı gürültü çıkarıldığını ve inanılmaz derecede her şeyin içinde olma istencimiz olduğu görüşünü belirtti.

Özgürgün açıklamasında ne demişti?

ATV’nin Türkiye’de süren operasyonların KKTC’ye de sıçradığına ilişkin haberi üzerine yayına katılan Özgürgün şu açıklamalarda bulundu:

“Olayları yakından takip ediyoruz. Kıbrıs’ta da ciddi şekilde izlememiz gerekiyor. Burada da bağlantılar var. Bunları da biliyoruz. Bu anlamda da bazı sıkıntılar olabileceğini değerlendiriyoruz. Bunlar GKK, Polis olsun, her anlamda burada duruma hâkimdir. Herhangi bir güvenlik sıkıntısı olmaması için güvenlik birimleri tüm tedbirleri almış durumdadır. Gerektiği takdirde, gereken adımlar atacak durumdadır.”

“Tutuklama olsa bile bizim yetkimiz dışında”

Öte yandan, KIBRIS’ın polis içinde ulaştığı kaynaklar, Kıbrıs’ın kuzeyinde ‘darbe girişimi’ ile ilgili yapılacak herhangi bir tutuklama konusunda kendilerinin yetkisi olmadığını, Türkiye’nin böyle bir durumda gelip herhangi birini tutuklamaları halinde bile kendilerinin bu gelişmeyi duymama ihtimali olduğunu belirttiler.

13592437_1759479734270756_5611081228956227426_n

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL HALKLA İÇ İÇE

Her fırsatta halkın yanında olan halkın mutluluğunu ve üzüntüsünü paylaşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mahallelerde taziye ziyaretlerinde halkın üzüntüsünü paylaşıp hafta sonunda düğün, nikah ve nişan törenlerine katılarak genç çiftlerin ve ailelerinin mutluluğunu paylaşıyor.
Düğünler ve çeşitli organizasyonlarla oldukça yoğun bir hafta sonu geçiren İskenderun Belediye Başkanı S eyfi Dingil, sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine katılmayı da ihmal etmiyor.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sık sık fırsat buldukça halkla iç içe olduklarını ifade ederek,” Vatandaşlarımızın iyi gününde üzüntülü günlerinde yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Katıldığımız programlarda vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinliyor çözüm yolları arıyoruz. Bu vesile ile ilçenin farklı noktalarında devam eden belediye çalışmalarını da tek tek yerinde inceliyor, vatandaşlarımızla sohbet edip öneri talep ve isteklerini dinliyoruz” dedi.
Başkan Seyfi Dingil açıklamasında “Her zaman her fırsatta halk ile iç içeyim. Bir taraftan nişan, nikâh, sünnet gibi törenlerde sevinci ve mutluluğu paylaşırken bir taraftan da hastalık ve cenaze gibi durumlarda hüznü ve sıkıntıyı paylaşarak vatandaşlarımızın dert ortağı olup onlar için elimizden ne gelirse yapıyoruz. Bundan sonrada vatandaşlarımızla her koşulda birlikte olup bize ihtiyaç duydukları her konuda destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
13592437_1759479734270756_5611081228956227426_n

13626572_1759536060931790_2054661182207572300_n

13501868_1755309664687763_5053478562261188463_n

İSKENDERUN BELEDİYESİ İŞÇİ PERSONELİ İFTARDA BULUŞTU

İskenderun Belediyesinde çalışan işçi personeli belediye tarafından düzenlenen iftar yemeğinde buluştu.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ramazan ayı dolayısı ile düzenlenen iftar programında işçi ve taşeron personelleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar programında Belediye personeline hitap eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil“ Mübarek Ramazan ayı münasebeti ile İskenderun Belediyesi ailesi olarak düzenlediğimiz iftar programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. İskenderun Belediyesi ailesi olarak ilçemizin tüm mahallelerine sizlerin gayretli çalışmaları dahilinde gece gündüz demeden hizmet üretiyor olmaktan onur duyuyorum. Bu konuda taşeron, işçi yada memur İskenderun Belediyesi ailesini oluşturan her bir personelimize, ilçemize yapılan hizmetlerin tamamında gösterdikleri emek ve özveriden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Amaçlarının halka en iyi hizmeti vermek olduğunu ifade eden Başkan Seyfi Dingil,” Bu güzel ayda burada sizlerle birlikte iftar açmaktan büyük mutluluk duydum. Ramazan ayının manevi ortamında birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devam etmesini daha nice ramazanlara hep birlikte ulaşmayı ümit ediyor gelecek Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum . ” şeklinde konuştu.
13516366_1755309988021064_4325516049437187216_n

1465488892221

Biz sizleri yük olarak görmüyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Suriyelilere elimizi uzatmaya devam edeceğiz” dedi
Hatay Valiliği tarafından Suriyeli sığınmacılar için verilen iftara katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa’daki göçmen krizine atıfta bulunarak, “Sizi bir yük olarak görmüyoruz” dedi. Bakan Çavuşoğlu, böylesine anlamlı bir iftara katılmaktan ve sofrasını Suriyeli misafirlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. En büyük arzusunun Suriye’deki zulmün sona ermesi olduğunu aktaran Bakan Çavuşoğlu, “Suriye’den gelen kardeşlerimize kucak açan Hatay’ın tüm yöneticilerine ve halkına şükranlarımı sunuyorum. En büyük arzumuz zalim Esed rejiminin gitmesi ve Suriye’nin tekrar istikrara, huzura kavuşmasıdır. İnşallah sizler de evinize dönersiniz” diye konuştu. Terörün her türlüsünü kınadıklarını belirten Hatay Valisi Ercan Topaca, Türkiye ve dünyaya barışın huzur getirmesi temennisinde bulundu. Birlikte yaşamayı Hatay’dan tüm dünyanın öğrenmesi gerektiğini hatırlatan Vali Topaca, “Kentimizde, bütün dinlerden insanlar yan yana yaşıyor, birlikte ticaret yapıyor. Birlikte yaşamayı dünyaya en güzel şekilde gösteriyor. Suriye ve Türkiye geçmişte olduğu gibi bugün de aynı dayanışmayı sürdürüyor. Suriye’de yaşananlardan dolayı Hatay’da yaklaşık 420 bin Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz. 18 bini kamplarda, diğerleri de akrabalarınında kiraladıkları evlerde kalmaktadır” dedi.
1465488892221

disisleri-bakani-mevlut-cavusoglu-hatayda_ead94f5-670x330

1457105276499

Kılıçdaroğlu’ndan şoke eden PKK itirafı!

Kılıçdaroğlu dün CNN Türk’te Ahmet Hakan’a ne diyor;
Biz hapiste hasta yatan PKK’lıya da gittik, DHKP-C’liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık….
Sanki bu PKK’lılar, DHKP-C’liler vatani görevleri esnasında yaralanmış…
Çevremde sevdiğim saydığım hatta akrabam olan onca solcu var ve hemen her biri vatanı uğruna canını feda eder.
Ancak genel başkanın açıklamalarını duydukça içim sızlıyor ve ne oluyor? Türk solu nereye gidiyor veya götürülmek isteniyor diye düşünmeden edemiyorum.
Türk solu bu ülke için bir gereklilikse bu genel başkanın çekilip ülkenin vatanın halkın duyarlılıkarına aşina, gerçek Türk solunu temsil edecek kişinin gelmesi gerek.
Türk solcularını sanki hepsinin fikri zikri buymuş gibi tanıtma çabası içinde olanları kınıyorum.
Ben Atamın CHP’sini ve onun solcularını istiyorum.
Kılıçdaroğlu’ndan şoke eden PKK itirafı!1457105276499

içerik 1(155)

İlk iftar verildi, Tosyalı sponsor oldu.

Ramazan ayının ilk iftarı ise Anıt alanının arkasındaki iskelede gerçekleştirildi. Her gün 3 çeşit yemek verilen iftar sofralarında, birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri sergileniyor. Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise ilk iftarını vatandaşlarla birlikte anıt alanının arkasındaki iskelede vatandaşlarla birlikte açtı. İftarsofralarına vatandaşlarda yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşlar, birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

RAMAZAN’IN GÜZELLİKLERİNİ YAŞATIYORUZ
Anıt alanının arkasındaki iskelede Ramazan boyunca her gün iftar sofrasının kurulacağını ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” iftar sofraları ayrıca her gün bir mahallede kuruluyor. Ramazan paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.
Başkan Seyfi Dingil, belediye olarak imkânlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya gayret gösterdiklerinide bildirdi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ HER GÜN
Ramazanda çocuklar içinde etkinlikler düzenlendiğini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” Ramazan da çocukları da unutmadık. Anıt alanında iftar sonrasında çocuklar için Hacivat Karagöz ve animasyon gösterileri ve oyunlar sahneleniyor. Etkinlikler Ramazan boyunca gerçekleştirilecek. Tüm İskenderun halkını iftar sofralarına ve etkinlikleri izlemeye davet ediyoruz. Bu millet hizmetin en güzeline layık”şeklinde konuştu.
içerik 1(155)

içerik(515)

pac-meydani-1

Yeni Proje Görücüye Çıktı

Geçtiğimiz günlerde hizmete sunulan İskenderun Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı’nın ardından mega projelerle Hataylıların karşısına çıkmaya devam eden HBB, İskenderun PAC Meydanı Katlı Kavşak Projesini düzenlediği tanıtım toplantısıyla görücüye çıkardı.
7 Haziran Salı günü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda(İTSO) gerçekleşen toplantıya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Ulaşım Daire Başkanı Muhammed İkbal Polat, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, ev sahibi İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile birlikte çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve dernek üyesi katılım gösterdi.
HBB’NİN HİZMETLERİ, BİLİMSEL VERİLER IŞIĞINDA ALANINDA UZMAN KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ HALİNDE ÜRETİLİYOR
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Polat, Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle Antakya ve İskenderun gibi merkezi ve trafik yoğunluğu olan bölgelerde ulaşımı rahatlatma anlamındaki çalışmalarla hareket ettiklerini kaydetti.
Konuşmasının devamında bugüne kadar HBB tarafından yapılan tüm çalışmaların bilimsel ve akademik verilere dayandığını ifade eden Polat, “Şuana kadar ulaşım çalışmalarımızın tamamını bu konuda Türkiye’nin en yetkin kurumu olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) akademisyenleri ile birlikte gerçekleştirdik. Ulaşım Master Planı’mız çerçevesindeki ilk projemiz olan Adliye-Arsuz Katlı Kavşağı’nı söz verdiğimiz tarihte hizmete sunduk. Bu projenin tamamlanmasında büyük sabır örneği göstererek bize destek olan İskenderun halkına çok teşekkür ederim” dedi.
TOPLU TAŞIMAYI ÖZENDİREN ÇALIŞMALARLA ÇEVREYİ KORUMA HEDEFLENİYOR
Hatay’daki toplu taşıma araç sayısı ve ulaşımı hakkında da düşüncelerini paylaşan Polat, “Hatay, 31 büyükşehir belediyesi arasında 4500 tane toplu taşıma aracıyla Türkiye’de bu alanda ilk sıralarda yer almaktadır. Maalesef araç tipi ve yol güzergâhı gibi sebeplerden dolayı sıkıntılar yaşamaktayız. Amacımız, araç sayısını düşürerek doğru güzergâhlarda, kaliteli ve yeterli araçlarla toplu taşımayı sağlayacağız. Aynı zamanda vatandaşlarımızı toplu taşımaya sevk ederek çevreyi koruyucu önlemler almayı da düşünüyoruz” ifadeleriyle HBB’nin çevre dostu belediyecilik ilkeleriyle hareket ettiğinin altını çizdi.
HBB’NİN YENİ MEGA PROJESİ YAKLAŞIK 200 GÜNDE TAMAMLANACAK
Projenin tamamlanma durumuyla ilgili olarak ipuçları paylaşan Polat, “Projemiz, 180 ila 200 gün içinde tamamlanabileceğini planlıyoruz. 1400 metrelik yolu içine alan bu güzergâhtaki esnafımızın mağdur olmaması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Esnafımız da bu süreçte yaşanabilecek zorlukları göğüslemesi durumunda her şey çok güzel olacak” diyerek proje planının Haziran ayı içinde tamamlanacağını belirtti.
BAŞKAN SAVAŞ: NAZIM İMAR PLANLARINDA GEÇ KALMAMIZIN SEBEBİ BİZ DEĞİLİZ
Toplantının sunumunda katılımcıların sorularını yanıtlayan ve proje hakkında düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, Ulaşım Master ve Nazım İmar planlarına aynı anda başlamak istediklerini ancak kendilerinden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı nazım imar planlarına başlamakta geç kaldıklarını ifade etti.
“PROJE SÜRESİNİN UZAMASI, PROJENİN GELİŞMESİNE VESİLE OLDU”
HBB olarak bugüne kadar hayata geçirdikleri her projede hemşehrilerinin fikrini aldıklarını ve hemşehrilerinin ortak menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Savaş, “Biz İskenderun için bir şey yaparken İskenderunlu hemşehrilerimin fikrini almak istiyoruz. Bu projeye de bu aylarda başlamayı düşündük; fakat sizden gelen önerilere kulak verince projenin başlaması uzadı. İyi ki uzadı çünkü bu süre zarfında projeyi geliştirip büyüttük” dedi.
Başkan Savaş, attıkları her adımda, hayata geçirdikleri her projede Hatay halkının mutluluğunu düşündüklerini ifade ederken, “Seçildiğimiz günden bu yana geçen süre zarfında hemşehrilerimizin iyiliğini düşündük. Eksiklerimiz var; ancak gece gündüz çalışarak bu eksiklerimizi gideriyoruz. Çünkü biz gösteriş için değil hizmet için geldik” ifadeleriyle hem altyapı hem de üstyapı çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirtti.
KATILIMCI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞININ EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLEYEN HBB’YE VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR
Toplantıya iştirak eden vatandaşlar, gerçekleştirilen tanıtım toplantısıyla HBB’nin katılımcı belediyecilik anlayışının en güzel örneğini yansıttığını belirtirlerken, bugüne kadar belediyelerin dayatmacı anlayışla hareket ettiklerini ancak HBB’nin vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunması sebebiyle bu algıyı ortadan kaldırdığını ifade ettiler.
pac-meydani-1

pac-meydani-2

pac-meydani-3

habr34074

Chp il gençliğinden teröre kınama

CHP HATAY İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÜMİT KUTLU İSTANBUL SALDIRISINI KINADI
“İstanbul’da yaşanan patlamada hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemizin maalesef savaş halinde ki Ortadoğu ülkelerinden bir farkı kalmamıştır. Yaşanan her patlamada her olayda masum insanlarımız can veriyor. İstikrarı getireceğiz diyen hükümet istikrarı her gün nerde nasıl yaşanacağı belli olmayan olaylarla sürdürüyor. Yaşanan bütün olaylar, iyi bilinsin ki hükümetin yanlış uyguladığı politikaların bir sonucudur. Habur’da davullarla karşılanan Oslo’da görüşmeler yapılan eli kanlı bir PKK, dünyayı kana bulayan İşid terör örgütüne öfkeli topluluk diyebilen ve dünyanın bile dinlendirdiği gizliden verilen destek daha sonrasında yaşanan çıkar çatışmaları bizleri bu duruma getirmiştir olan yine masum halka olmuştur. Hükümete sormak lazım ne oldu da bu duruma düşüldü. Hani analar ağlamayacaktı hani kan durmuştu. Hani dünyanın en güçlü ülkelerinden biriydik. Öyle bir istihbarat teşkilatımız var ki eminiz ki patlamaları basından öğreniyor. Ülkemizin geldiği durum maalesef içler acısıdır. Hükümet gerekli önlemleri almak ve gerekli adımları atmak yerine bütün enerjisini padişahın başkanlığı için harcamakta, olan nerde ve ne zaman can vereceği artık belli olmayan masum halkımıza ve güvenlik güçlerimize olmaktadır. Hükümete birilerinin tek bir canın bile kıytırık başkanlık sisteminden önemli olduğuna inandırmalıdır. Eli kanlı terör örgütleri de olanları sadece kınamaktan öteye gitmeyen siyasilerde bu ülkenin birliğini, beraberliğini ve huzurunu bozamayacaktır. İstanbul’da yaşanan olayı bir kez daha lanetliyor sorumluları artık başkanlık sistemi yerine halkın can güvenliği için uğraşmaya davet ediyorum..”
habr34074

istanbul

2

İSKENDERUN BELEDİYESİ KURSİYERLERİ SERGİ AÇTI

İskenderun Belediyesi düzenlediği Sarıseki ve Bekbele Mahalleleri “Kadın Kültür ve Sanat Merkezi” kursiyerleri yılsonu sergisi açtı.

Sarıseki Mahallesi Orta Cami altındaki serginin açılışına İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Feray Dingil, İskenderun Belediye Başkanı Yardımcısı Ergün Gözüküçük, Kültür Müdürü Esma Ger, kursiyer ve davetliler katıldı.

Düzenlen serginin açılışını yapan Feray Dingil, yaptığı konuşmada serginin açılmasında emeği geçenleri kutlayarak,” Bu tür organizasyonlar el sanatlarının yaşatılmasına, gelecek nesillere aktarılmasına vesile olacaktır. Kadın kültür merkezlerinin çalışmalarına katılan hanımlarımıza böylesine güzel bir sergiyi açtıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.

Ardından davetliler sergiyi gezerek bilgiler aldılar.
1

2

3

4